Potężnie rozbudowany, trudny - Surival


Serwer Survival to już nasza trzecia edycja. Z każdą kolejną model rozgrywki zmieniany jest całkowicie i celujemy w co raz to większe rozbudowanie rozgrywki balansując rzeczy które zbyt mocno ułatwiają grę oraz dodając swoje własne, najcześciej całkowicie odmienne systemy czy elementy gry. Spotkacie na serwerze całkowicie inny crafting zbroi oraz crafting przedmiotów nieistniejących w czystym minecrafcie, mocno utrudniony drop z rud, system PvP w zwykłym świecie polegający na statusach (nether i end z open PvP), wyspa do zdobywania specjalnej waluty do kupowania przedmiotów premium bez wydawania pieniędzy, arena PvP z rankingami, utrudniony drop z mobów: 5% szansy na drop z mobów czy 10% ze zwierząt i wiele innych autorskich rozwiązań ale nie zabraknie też takich rzeczy jak działki, chestshopy, homey, sklepy serwerowe, prace itp. Dołożyliśmy wszelkich starań aby nawet te najbardziej znane elementy rozgrywki były o wiele bardziej rozbudowane. Podczas trwania edycji pojawią się również questy fabularne. Chcieliśmy je dodać od razu jednak projekt rozrósł się tak bardzo, że potrzebujemy więcej czasu a nie chcieliśmy kazać Wam więcej czekać... Przeczytajcie całą prezentację aby nie zagubić się w naszym ogromnym świecie!

Ze względu na rozmiar rozbudowania serwera prezentacja cały czas jest poprawiana i uzupełniana

Zawartość prezentacji:

Wszystkie elementy gry z opisami - skocz
Spis komend z opisami - skocz
Szanse na drop z rud - skocz
Korzyści z rang, znajdziesz je w naszym sklepie - skocz
Lista osób odpowiedzialnych za serwer - skocz
skyblock

Całkowicie przerobiony drop z rud


Ze względu na zerowy balans rozgrywki czystych survivali dających staki diamentów po max kilku godzinach gry zdecydowaliśmy się na całkowite przerobienie dropu. Nie zdziw się więc kiedy po skuciu jakiejś rudy nic prócz expa nie wyleci. Balansowaliśmy ten element gry bardzo długo tak aby można było w pełni wykorzystać wszystkie elementy naszego serwera. Ponadto diamenty można zdobyć również zabijajac bossy z których wypadają ich fragmenty duszy. Je następnie wymieniacie na rózne nagrody, w tym właśnie diamenty u handlarzy. Opis szans dropu z rud opisany jest tutaj
steve trzymający rudę złota
drużyna steve alex i oswojony wilk

Działki i wspólna gra


Na serwerze jest bardzo przyjazny i wygodny system działek, każda ma rozmiar 24x24. Zabezpieczają one Wasz dorobek i budynki przed innymi graczami. Możecie dodawać do działki swoich przyjaciół, rozbudowywać je o kolejne rejony a to wszystko przy uzyciu tylko kilku komend. Na start dostajesz jedną, startową działkę, kolejne możesz zdobyć kupując je od naszych spawnowych handlarzy! Każdy gracz ma również możliwość postawienia przynajmniej jednej działki w netherze.

Przedmioty premium dla każdego!


Często spotykacie się z serwerami gdzie większość fajnych rzeczy jest dostępna wyłącznie za pieniądze? U nas tego nie uświadczycie! Po około tygodniu po starcie edycji pojawi się na serwerze specjalna wyspa z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Po każdym zabiciu otrzymasz punkt, który następnie możesz wymienić na specjalną walutę w lobby wyspy. Są 3 różne moby oraz ich bossowie dające większą ilość punktów. Codziennie około północy potwory na wyspie są zmieniane. Z tego też względu zdobyć można aż 3 waluty, które następnie wymienia się na specjalną walutę za która kupicie przedmioty dostępnie też za PLN. Jednak pamiętajcie... nie będzie to proste ;)
latająca alex
skin kilofa essamc

Skiny


Nasza autorska paczka skinów, która oferuje specjalne wyglądy skinów bez potrzeby instalowania optifine ani kupowania specjalnej broni, możesz go po prostu nałożyć na przedmiot który używasz na co dzień! Skiny zdobędziesz kupując specjalne skrzynie z nimi.

Wszystkie elementy rozgrywki ze szczegółowymi opisami


Ogromne światy

Mapa zwykłego świata to aż 7 500 kratek w każdą stronę (15 000x15 000). Nether to 2 000 kratek w każdą stronę (4000x4000). End, który przez graczy jest traktowany typowo do eksploracji po elytry został ograniczony wyłącznie do obszaru gdzie urzęduje smok. Możecie tam farmić shulkery oraz endermany. Nie można tam budować. Ponadto zwykły świat ma płaski bedrock aby ułatwić Wam tworzenie ogromnych projektów i kopanie.

Bezpieczna gra

Serwer posiada zaawanowanego antycheata, cały czas wraz z autorem staramy się go udoskonalać aby zapewnić Wam przyjemną nie zakłoconą przez cheaterów rozgrywkę. Jeśli ktoś ma z nim problemy prosimy o kontakt np. na discordzie!

Przyjemny system działek

Każdy gracz dostaje na starcie jedną działkę 24x24 bloki. Może następnie za walutę w grze lub premium zakupić i postawić kolejne.
Gracz:
1 Startowa 5 Do zwykłego świata 1 do netheru
VIP:
1 Startowa 15 Do zwykłego świata 4 do netheru
SPONSOR:
1 Startowa 31 Do zwykłego świata 8 do netheru
SPONSOR+:
1 Startowa 63 Do zwykłego świata 16 do netheru

Unikaty

Podczas zabijania potworów przez gracza i kopania kamienia jest malutka szansa na to, że wypadnie Ci jeden z unikatowych przedmiotów - część zbroi, kilof lub miecz. Są one nie do zdobycia w żaden inny sposób a ich bonusy są najlepsze w grze.

Drop z potworów i zwierząt

Każdy potwór ma 95% szansy a zwierze 90%, że jego drop zostanie anulowany. Jesli to się nie stanie przedmioty wypadają tak samo jak w czystym minecrafcie. Przy każdym udanym losowaniu pojawia się napis drop przy umierającym stworzeniu. Jesli napis się pojawi a i tak nic nie wypadnie to nie jest błąd. Nie zawsze coś wypada z moba nawet bez żadnej edycji tego elementu gry.

Utrudniony stół do enchantowania

Szansa na udany enchant to 25%. Jesli się nie uda exp oraz lazuryt zostaną odebrane natomiast na przedmiocie nie pojawi się żaden enchant. Mozna wtedy próbować ponownie na tym samym przedmiocie.

Skrzynki w strukturach

Balansując rozgrywkę musieliśmy wyłączyć vanillowe generowanie przedmiotów w skrzyniach np. przy spawnerach czy w statkach. Z tego względu znajdziecie w takich skrzyniach jedynie żelazo w sztukach od 0 do 5

Brak expa z piecy

Aby dbać o to żeby każdy gracz musiał pracować na każdy element rozwoju swojej postaci zdecydowaliśmy się wyłączyć zdobywanie expa z przepalania.

System PvP

W netherze i endzie oprócz zabezpieczonych rejonów obowiązuje całkowicie otwarte PvP. W zwykłym świecie natomiast system statusów. Domyślnie, po wejściu na serwer, ma się status neutralny - nie możesz nikogo w tym świecie bić ani też nikt z graczy nie może uderzyć Ciebie. Komendą /status zmien możesz zmienić swój status na agresywny aby móc walczyć z graczami z tym samym statusem. Swoją postawę można zmienić raz na 2 tygodnie lub wykupić wyzerowanie czasu u specjalnego NPC na spawnie. Agresywny status PvP dodaje do gracza oznaczenie czaszki w nicku na mapie i tabliście.

System prac

Serwer posiada 3 bardzo mocno rozbudowane questowo pracę. Są to: Budowniczy, Górnik oraz łowca. Codziennie do wykonania otrzymuje się dwa zadania do wykonania za które otrzymuję się zapłatę. Dodatkowo są one ciekawie poopisywane aby można było się czasami pośmiać lub czegoś ciekawego dowiedzieć :D

Opaski

Pod komendą /opaski masz dostep do opasek dających trwałe bonusy na Twoją postać. Obecnie dostepne są dwie. Pierwsza za każdy poziom podnosi Twoją maksymalną ilość zdrowia, max do 40 pkt. Druga daje szansę na unik w PvP, +1% za każdy poziom. Ceny wraz z opisami są podane w dedykowanym GUI.

Superenchanty

Ze względu na poziom trudności serwera dajemy możliwość zwiększęnia wytrzymałości przedmiotów ponad poziom możliwy do zdobycia w normalnej grze. Wpisując komendę /superenchanty oferujemy wtrzymałość 4 oraz 5. Są tam też opisane ceny za takie udogodnienia

Kara za wylogowanie podczas walki

Jeśli wylogujesz podczas walki z innym graczem efektem będzie śmierć i upuszczenie przedmiotów.

Sklepy na spawnie

Na spawnie znajdziesz NPC sprzedające specjalne przedmioty za różne waluty, ze względu na ich sporą ilość i planowane dość częste zmiany w asortymencie zalecamy oserwować ogłoszenia na naszym discordzie oraz samemu przejrzeć ich oferty. Z tego też względu ofert handlarzy nie znajdziecie w tej prezentacji

Rozbudowa kompasu

Kompas wskazuje miejsce ostatniego zgonu

Chestshopy

Każdy gracz może postawić swoje sklepiki gdzie może skupować lub sprzedawać różne przedmioty, surowce itp. Na skrzynkę wystarczy postawić tabliczkę.
- W pierwszej linni wpisz swój nick
- W drugiej linii ilość sztuk
- W trzeciej linii cenę sprzedaży : cenę zakupu
- W czwartej linii Nazwe przedmiotu lub ? wtedy pobierze przedmiot ze skrzynki
Przykład:
chestshop przykład
Jak czytać:
Galajus sprzedaje 1 stone za 2$ lub skupuje 1 stone za 1$

BOSSY

Na /warp boss o 16:00, 18:00 oraz 20:00 respią się kolejno Rybitron (Prastrażnik), Zenon (zombie) oraz Evoler(Evoker). Każdy z bossów ma swoje unikatowe zdolności oraz dropi cząstkę swojej duszy którą następnie można wymienić na cenne przedmioty jak diamenty itp. Na bossarenie nie tracisz eq po zgonie oraz przedmioty się nie uszkadzają. Nagrody są przydzielane według pozycji w rankingu zadanych obrażeń, im więcej ich zadasz tym więcej dusz zdobędziesz. Dusze mozna łączyć w serca którymi kupisz ulepszenia opasek i inne cenne przedmioty.

Zmieniony crafting uzbrojenia

Zmieniliśmy nieco system craftowania zbroi aby każdy surowiec był bardziej wykorzystywany a Wasz set rozwijał się razem z Waszym bogactwem. Nie da się wytworzyć normalnie zbroi żelaznej, złotej i diamentowej Należy w oknie craftingu wrzucić na środku skórzaną/żelazną/złotą zbroję i obtoczyć ją kolejno blokami żelaza, blokami złota, diamentami. Ulepszac można jedynie zbroje które zostały stworzone przez graczy.
crafting żelaznej zbroi
crafting złotej zbroi
crafting diamentowej zbroi

Skiny

Skiny można zdobyć za pomocą skrzynek, akutalnie do zakupienia są wyłącznie skzynie ze skinami mieczy, skiny do łuków i kilofów są wyłacznie dla unikatów oraz przedmiotów premium. Kupić je można przeważnie za walutę premium lub cenne surowce. Po zakupie skrzynki wystarczy kliknąć gdziekolwiek trzymając ją w ręce. Następnie otrzymany skin komendą /przenieskin przenosisz wygląd na swój przedmiot. Przedmiot do skinowania znika a Twój zdobywa nowy wygląd. Nakładać skiny można dowolną ilość razy na ten sam przedmiot jednak poprzedni skin się usuwa.

Rankingi

Serwer zbiera o Was różne informacje takie jak czas gry, ilość skopanych bloków, postawionych bloków, zabitych graczy, zabitych mobów czy ilość zdobytych Dukatów Robotka z danego dnia jak i w całym okresie rozgrywki oraz statystyki areny. Wszystkie te dane są dostepne częściowo w grze jak i w całości (wkrótce) tutaj na stronie.

Statystyki

W panelu bocznym możecie obserwować swoje dzienne statystyki oraz najważniejsze informacje o wydarzeniach na serwerze. Dodatkowo sprawdzać moża w czasie rzeczywistym ile zarobiło się w danym okresie czasu, licznik zarobków zresetujesz komendą /statystyki zarobek - sprawdzisz dzięki temu ile zarobisz np. przez godzinę kopania lub wykonywania innych prac!

Event OX

Event polega na odpowiadaniu na pytania stając na polu o odpowiednim kolorze. Jeśli Twoja odpowiedź na pytanie to TAK - stajesz na zielonym, jeśli NIE - stajesz na czerwonym. Za wygranie eventu można wygrać atrakcyjne nagrody. Odbywa się on średnio raz na tydzień

Tptabliczki

Postaw tabliczkę i w pierwszej linii wpisz: [tp] -> dzięki temu każda chętna osoba może się do niej przeteleportować komendą /tptabliczka [twój nick]. Od razu też pojawiasz się w liście podczas wpisywania komendy. Tabliczkę taką można postawić raz na około godzinę. Są one również zabezpieczone przed griefingiem. Bardzo przydatna rzecz do chestshopów!

Nielimitowane kowadła

Po za komendą /napraw oferujemy również nielimitowaną ilość napraw w kowadle, w pewnym momencie wymagało to będzie bardzo dużej ilości doświadczenia ale w awaryjnych sytuacjach napewno się nada.

PŻ potworów

Zaatakowanie potwora lub gracza automatycznie pokaże w bossbarze jego ilość życia oraz zadane obrażenia

Autorespawn

Po śmierci od razu respisz się na spawnie, nie musisz nic klikać!

Dymki z wiadomościami

Po napisaniu wiadomości nad głową gracza pokazuje się dymek z wiadomościa, bardzo fajne udogodnienie podczas grupowych posiedzeń :D

Siadanie

Klikając PPM z pustą łapką na półblok lub schodek możesz na nim usiąść

Elytry

Podczas lotu elytrą pokazuję się szybkość lotu - dla prawdziwych maniaków prędkości!

%i%

Wysyłasz na czat przedmiot trzymany w łapce

Wybuchy i niszczenie przez ogień OFF

Wszystkie wybuchy nie powodują zniszczeń a ogień nie rozchodzi się na inne bloki

Brak Fantomów

Nikt ich nie lubi :D

Brak villagerów i wędrownego handlarza

Dbając o ekonomię serwera oraz mobilizując Was do pracy zdecydowaliśmy o wyłączeniu tych ziomeczków - zapewni to też więcej frajdy ze zdobywania każdego bloku surowca!

Szybkie ścinanie drzew

Od teraz nie musisz się martwić o irytujące zbijanie najwyżej położonych bloków drewna, po ścięciu kawałka drzewa siekierą reszta zrobi się sama. Scinajac kucając nie aktywujesz tej mechaniki.

Klikalne nicki na czacie

kliknięcie nicku na czacie wpisuje w czat /msg [nick_klikniętego_gracza]

Pety

Pod komendą /pets możesz wybrać sobie zwierzaka który będzie za Tobą podążał. Są do wyboru zwierzęta jak i moby[Wymagana ranga VIP]

Kolorowanie wiadomości

np. &6&lSiemaneczko -> Siemaneczko [Wymagana ranga SVIP]

Edytowanie tabliczek

Kucając i klikając PPM na tabliczkę możesz edytowac jej tekst [Wymagana ranga SVIP]

Shulkerboxy jak plecaki

Podczas kucania mając w ręce shuklerboxa kliknij prawym przyciskiem myszy aby bez stawiania przekładać z i do niego przedmioty[Wymagana ranga SVIP]

Emotkony

Po wpisaniu komendy /emotka [nazwa] gracz może odtowrzyć specjalny dźwiek znajdujący się w naszym serwerowym texturpacku oraz zespawnić nad głową particle, koniecznie poproście kogoś z rangą żeby Wam je pokazał![Wymagana ranga SVIP]

Windy

Tabliczki z napisem [winda] aby działało muszą być conajmniej dwie na różnym poziomie Y - zwykli gracze mogą ich używać ale nie stawiać [Wymagana ranga SVIP]

JESZCZE WIĘCEJ!

Wiele kolejnych ulepszeń serwera znajdziesz w opisach komend!

SZANSE NA DROP Z RUD


crafting złotej zbroi

LISTA KOMEND


Komenda Opis Wymagana ranga
/msg [nick] Wysyłasz prywatną wiadomość do gracza Gracz
/mail send [nick] Wysyłasz maila do gracza Gracz
/ignore [nick] Ignorujesz gracza Gracz
/balance Sprawdzasz ilość posiadanej gotówki Gracz
/kobel Włączasz/wyłączasz podnoszenie bruku Gracz
/opaski Otwiera GUI opasek Gracz
/superenchant Otwiera GUI super enchantów Gracz
/pvpstatus Informacje o Twoim statusie PvP Gracz
/pvpstatus zmien Zmiana statusu PvP Gracz
/pvpstatus potwierdz Potwierdzenie zmiany statusu PvP Gracz
/przenieskin Przeniesienie skinu na swój przedmiot Gracz
/tptabliczka [nick] Teleport do tptabliczki danego gracza Gracz
/napraw Naprawa przedmiotu trzymanego w ręce [koszt 15 000$] Gracz
/jobs Pomoc dotycząca prac Gracz
/jobs join Otwiera GUI prac Gracz
/jobs join [Budowniczy/Górnik/Łowca] Dołączasz do wybranej pracy Gracz
/jobs leave [Budowniczy/Górnik/Łowca] Opuszczasz wybraną pracę Gracz
/jobs quests Lista zadań z prac na dziś Gracz
/jobs stats Wyświetla listę statystyk Twojej pracy Gracz
/jobs top [Budowniczy/Górnik/Łowca] Wyświetla ranking najlepszych pracowników Gracz
/statystyki Pokazuje lub ukrywa panel po prawej stronie Gracz
/statystyki wczoraj Pokazuje Twoje wczorajsze statystyki Gracz
/statystyki zarobek Zeruje licznik zarobków w panelu bocznym Gracz
/home [nazwa] Teleportuje do wybranego domku Gracz
/homes Otwiera GUI ze wszystkimi Twoimi domkami Gracz
/tpa [nick] Wysyłaś prośbę o teleport do gracza Gracz
/tpaccept Akceptujesz prośbę o teleport Gracz
/tpdeny Odrzucasz prośbę o teleport Gracz
/pay [nick] [kwota] Płacisz wskazanemu graczowi wpisaną kwotę Gracz
/paytoggle Włączasz/wyłączasz możliwośc przyjmowania płatności Gracz
/prewards Przegląd nagród za czas bycia online Gracz
/removehome [nazwa] Usuwa domek o podanej nazwie Gracz
/helpop Wysyłasz prośbę o pomoc do operatorów Gracz
/warp Teleporty stworzone przez administrację Gracz
/kosz Nie rzucaj śmieci na ziemię! Gracz
/kit GUI z listą dostępnych kitów Gracz
/dzialka add Dodajesz gracza do swojej działki Gracz
/dzialka remove Usuwasz gracza ze swojej działki Gracz
/dzialka hide Ukrywasz blok działki Gracz
/dzialka unhide Ukrywasz pokazujesz swój blok działki Gracz
/dzialka home Lista Twoich działek z możliwościa teleportu do nich Gracz
/dzialka list Lista Twoich działek Gracz
/dzialka merge Łączy wszystkie działki połączone granicami Gracz
/dzialka view Pokazuje granice twojej działki Gracz
BĘDAC NA CZACIE GRUPOWYM PUBLICZNĄ WIADOMOŚĆ WYŚLESZ DODAJĄC ! NA POCZĄTKU WIADOMOŚCI
/chat create [nazwa] Tworzy publiczny czat grupowy, ludzie mogą do niego wchodzić z komendy /chat listrooms Gracz
/chat create [nazwa] -private Tworzy prywatny czat grupowy, trzeba mieć do niego zaproszenie z /chat invite Gracz
/chat join [nazwa] Dołączenie do czatu o danej nazwie Gracz
/chat kick [nick] Wyrzuca z czatu grupowego danego gracza Gracz
/chat leave Opuszczasz czat grupowy Gracz
/chat list Lista osób na czacie grupowym Gracz
/chat listrooms Wyświetla listę wszystkich czatów grupowych Gracz
/dzienne Nagroda dzienna, pula nagród zależna od rangi gracza Wszystkie rangi
/pets Otwiera GUI zarządzania zwierzakiem VIP
/back Powrót na miejsce przed teleportem SVIP
/dback Powrót na miejsce ostatniego zgonu SVIP
/ender Otwiera enderchest SVIP
/craft Otwiera crafting (3x3) SVIP
/emotka Specjalne efekty dźwiekowe i particlowe SVIP

opiekuni serwera


Nick Rola Od kiedy
Robotek019 Administrator Od startu
Galajus Administrator Od startu
Ruffix22 Moderator Od startu
Bob Moderator Od ?